Masáže

v hoteli PANORAMA****

Nechajte sa hýčkať v hotelovom wellness centre, v oáze kľudu a pokoja, ktoré je tu pre Vás v priebehu celého roka. Wellness hotel Panorama neponúka len kvalitné ubytovanie, špičkovú gastronómiu, ale aj široké spektrum wellness služieb pre Váš dokonalý odpočinok.

Otváracia doba:

Bazén a wellness procedúry:

Pon: – Ne: 9.00 – 21.00 hod.

V utorok a vo štvrtok v čase od 09:00 – 12:00 vyhradené pre súkromné hodiny plávania batoliat.

Saunový  svet :

Ne. – Pia.: 14.00 – 20.30 hod.

Sob.:         10.00 – 20.30 hod.

Rezervácia bude záväzne potvrdená až po zaplatení!

Odpočiňte si u nás pri týchto procedúrach

Najobľúbenejšia spa a wellness procedúra, ktorá sa hlavne uplatňuje pri ochoreniach pohybového aparátu. Táto procedúra je doplnkom liečby tam, kde je nutné uvoľniť stuhnuté svaly, ošetriť bolestivé kontraktúry alebo pripraviť pacienta na liečebný telocvik.

Ide o mechanické pôsobenie na hyperalgické zóny, ktoré sprevádzajú ochorenia vnútorných orgánov alebo rôzných hlbokých svalových skupin. Používa sa zostava špeciálnych techník a hmatov, ktoré volí fyzioterapeut podľa aktuálneho stavu pacienta. Tento systém masáži bol v minulom storočí veľmi podrobne prepracovaný a patrí predovšetkým pri problémoch v oblasti krčnej chrbtice k najefektívnejším. Využíva možnosti ovplyvniť napr. i chronické bolesti hlavy pôsobením na niektoré reflexné body.

Ide o stimuláciu akupresúrných bodov v mikrosystéme chodidiel nôh. Pomocou špeciálnej masážnej techniky sú ovplyvnené i vnútorné orgány, zlepšuje sa vegetatívna rovnováha, urýchľuje sa hojenie a pôsobí proti bolesti. Táto masáž sa doporučuje pri nespavosti, depresiách, ale i k zlepšeniu celkového zdravotného stavu. Niektoré prvky vychádzajú z klasickej čínskej akupresuristickej školy, niektoré súvisia s modernou školou francúzskou, ktorá sa na používánie mikrosystémov ďalej špecializovala a ju rozvíjala.

Masáž lávovými kameňmi je stará niekoľko storočí a bola nezávisle rozvíjaná v rôzných častiach Zeme. Dnes existuje niekoľko rôznych spôsobov masáže. Tento druh masáže je dnes ponúkaný ako welnessová procedúra. Táto masáž posilňuje tkanivá a cievy, s podporou prekrvenia uvoľňuje svaly a stimuluje látkovú výmenu, ale pôsobí tiež očistne. Pracuje s kruhovými čadičovými kameňmi rôznej veľkosti, ktoré sa v horúcej vode zahrievajú na teplotu až 60°C. K masáži sa používa olej. Kamene pri masáži zaplavujú celé telo príjemným teplom. Povrchové napätie sa už v tejto fáze uvoľňuje. Pokožka sa zjemňuje a zmäkčuje. Horúcimi stimulmi dochádza k lepšiemu prekrveniu, látkovej výmene, i k vyrovnaniu krvného obehu. Svalstvo sa extra pri napätí a bolestiach v telesných partiách hĺbkovo uvoľňuje.

Uvoľnením lymfatických ciest úspešne liečime edémy po úrazoch, opuchy horných končatín, následky komplikovaných operácií, rakoviny prsníka, rovnako tiež lymfatické edémy po trombóze dolných končatín. Tzv. lymfatická pumpa pracuje na princípe pravidelného a postupného uvoľňovania lymfatických žíl v končatinách. Tým dochádza k preukázateľnému zlepšeniu a obnove prietoku lymfy, ktorého stagnácia býva príčinou nepríjemných bolestivých opuchov končatín. Dochádza tiež k rýchlejšiemu odvedeniu splodin metabolizmu a tým k rýchlejšej regenerácii.

Prezrite si fotogalériu

wellness centra a procedúr